خدمات نشر

Our top notch and greatly competent writers can full all your prepare my essay demands. Get best quality essay article writing for any acceptable price range write my paper

how to mine zcash with minergate

قوانین نشر دیجیتال

مقدمه

طبق قانون مصوب سال ۱۳۸۹ که از سوی هیئت وزیران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر سازمان‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط ابلاغ گردیده است، از سال ۱۳۹۱ کلیه آثار دیجیتال عرضه شده در بازار که هولوگرام نداشته باشند به منزله کالای غیرقانونی شناخته شده و با تولید کننده و عرضه کننده برخورد قانونی خواهد شد.

برخی از مواد مهم این قانون به شرح ذیل است:

ماده۲ـ  ایجاد و فعالیت هر واحد فرهنگی دیجیتال و انتشارهر رسانه دیجیتال منوط به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است ومتخلفین وفق قانون تعطیل مؤسسات و واحدهای آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی که بدون اخذ مجوز قانونی دایرشده و می‌شود ـ مصوب۱۳۷۲ـ و سایر قوانین موضوعهمورد پیگرد قانونی قرار خواهندگرفت.

ماده۳ـ  کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله دارندگانمجوزهای موضوع مواد (۲) و (۴) این آیین‌نامه مکلفند برای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی، روابط عمومی و معرفی کالا یا خدمات برای فروش (از قبیل مشاوره،تهیه و انتشار محتوای تبلیغاتی)، مجوز فعالیت تبلیغاتی از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی اخذ یا به کانون‌های تبلیغاتی دارای مجوز معتبر از آنوزارتخانه مراجعه نمایند.

ماده۴ـ  هرگونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، تکثیر، توزیع و عرضه کالای شامل آثار دیداری وشنیداری به هر طریق از قبیل حامل‌های دیجیتال یا شبکه داده منوط به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و متخلفین وفق قانون نحوه مجازاتاشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت‌های غیرمجاز می‌نمایند ـ مصوب۱۳۸۶ـ وسایر قوانین موضوعه مورد پیگرد قانونی قرار خواهندگرفت.

تبصره۱ـ  بسته‌هاینرم‌افزاری رسانه‌ای و کالاهای شامل محتوای فرهنگی دیداری و شنیداری یاقابل اجرا به صورت محتوای یادشده، کالای شامل اثر دیداری و شنیداری محسوبمی‌گردند.

تبصره۲ـ  هرگونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، تکثیر، توزیع و عرضه کالاهای شامل آثار دیداری وشنیداری از طریق سامانه‌های برخط، اعم از آن که کالا، به صورت برخط بارگیریگردد یا پس از سفارش متقاضی، به وسیله پست، پیک یا سایر روش‌ها برای ویارسال گردد، بدون اخذ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممنوع است.

خدمات نشر دیجیتال

ارائه خدمات نشر دیجیتال

مهندسین مشاور یارمند داده مبتکر (یاردم) دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آماده همکاری و ارائه خدمات نشر دیجیتال به کلیه شرکت‌های تولیدکننده بسته های نرم افزاری، شرکت های تبلیغاتی ، روابط عمومی سازمان ها و افراد حقیقی و حقوقی است.

خدمات نشر دیجیتال شامل:

* ثبت نرم افزار در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

* اخذ پروانه انتشار برای نرم افزارهای تولیدی و یا ترجمه داخلی.

* اخذ مجوز تکثیر برای نرم افزارهای خارجی ثبت شده.

* اخذ هولوگرام برای محصولات دارای مجوز.

* تکثیر محصولات دارای مجوز.

انواع مجوز های نشر دیجیتال

انواع مجوز برای آثار دیجیتال مبتنی بر حامل

۱- پروانه انتشار:  در صورتی که شما قصد ارائه محصولات رسانه‌ای به صورت لوح فشرده و یا نرم‌افزار تلفن همراه را داشته باشید می‌بایست توسط مرکز توسعه رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد مورد تایید قرار گیرد. در این خصوص پس از بررسی‌های محتوایی پروانه انتشار به نام ناشر صادر می‌گردد و این مجوز بابت تایید محتوای اثر مربوطه خواهد بود.

۲- مجوز تکثیر:  در صورتی که بخواهید اثر مربوطه در بازار جهت فروش به‌صورت لوح فشرده عرضه گردد می‌بایست نخست مجوز تکثیر دریافت گردد. روال درخواست مجوز تکثیر بر روی پانل سرآمد مشابه روال مربوط به ثبت نرم‌افزار و درخواست پروانه انتشار است.

۳- هولوگرام:  آثاری که پروانه انتشار و مجوز تکثیر دریافت کرده‌اند می‌بایست هولوگرام را بر روی محصول خود الصاق نمایند. بر روی هر هولوگرام یک عدد منحصربفرد درج شده که خریدار محصولات شما با وارد کردن آن در سامانه مربوطه دارا بودن مجوز محصول را کنترل می‌نماید. روال اخذ هولوگرام بدین صورت است که می‌بایست پس از دریافت مجوز تکثیر تعداد هولوگرام درخواستی خود را برای هر اثر به ناشر اعلام نمایید.

۴- گواهی ثبت:  برای محصولاتی که دارای خلاقیت و یا ایده خاصی می‌باشند و مالک به دنبال ثبت مالکیت‌های مادی و معنوی است، گواهی ثبت صادر می‌شود که همانند فرآیند گواهی ثبت مالکیت معنوی اختراعات و اکتشافات می‌باشد. . روال درخواست

مجوز تکثیر بر روی پانل سرآمد مشابه روال مربوط به ثبت نرم‌افزار و درخواست پروانه انتشار است.

مراحل اخذ مجوزهای نشر دیجیتال

روال اخذ مجوز از طریق سامانه ملی سرآمد

– ورود به سامانه ثبت نرم‌افزار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به نشانی: http://login.saramad.ir

– ایجاد حساب کاربری (درخواست عضویت) برای شرکت یا موسسه شما

– ورود با حساب کاربری ایجاد شده

– کلیک روی دکمه «صدور شناسنامه نرم‌افزار»

– ورود به قسمت «لیست نرم‌افزارها» و ثبت نرم‌افزار «جدید»

– ورود به قسمت «لیست درخواست‌ها»

– تعیین نوع درخواست

– گواهی ثبت جهت ثبت امور معنوی نرم‌افزار

-پروانه انتشار جهت اخذ مجوز انتشار

– پروانه تکثیر جهت شرکت‌های تکثیر عمده لوح‌فشرده

– انتخاب نرم‌افزار مربوطه با کلیک روی دکمه «انتخاب» سطر مربوطه

– کلیک روی دکمه «تایید»، سپس کلیک روی دکمه «ارسال»

– در اینجا باید نام موسسه «مهندسین مشاور یاردمند داده مبتکر ( یاردم)» را در در جعبه متن مقام «نام ناشر» وارد کرده و دکمه جستجو (←) را بزنید سپس بر روی سطر نام موسسه مهندسین مشاور یاردمند داده مبتکر ( یاردم) دکمه «انتخاب» را کلیک کرده و سپس دکمه «تایید ارسال» را بزنید تا نرم‌افزار مربوطه وارد پانل این موسسه گردد.

– سپس فایل تصویر روی سی‌دی و فایل تصویر پک نرم‌افزار را به‌صورت دو فایل .jpg به نشانی info @ Yardem. ir ارسال نمایید. موضوع (subject) ایمیل را «ثبت نرم‌افزار» قراردهید. همچنین در متن ایمیل، نام شرکت و نام نرم افزار را مشخص نمایید.

– با دفتر موسسه مهندسین مشاور یاردمند داده مبتکر ( یاردم) تماس گرفته و جهت ارسال ۵ نسخه از نرم‌افزار به همراه تصاویر پک و روی سی‌دی هماهنگی شود.

– پس از این مرحله پیشرفت کار را می‌توانید در پانل کاربری خود در سایت سرآمد پیگیری کنید.

مراحل ارائه خدمات نشر دیجیتال به متقاضیان:

1) پس از هماهنگی با مؤسسه (از طریق ارسال ایمیل یا به‌صورت تلفنی) یک نسخه از محصول تمام متعلقات آن (مانند طرح روی سی دی، جعبه سی دی، کتابچه های جانبی و …) به نشانی یاردم جهت بررسی اولیه ارسال کنید.

2) پس از بررسی کارشناسان شرکت در خصوص موضوع، کیفیت محتوا، کیفیت فنی رابط کاربری ، کیفیت گرافیک و تأیید محصول توسط ما، قراردادی جهت انجام امور مربوط به نشر دیجیتال و کلیه مراحل تولید با متقاضی بسته شده و کلیه شرایط در قرارداد قید خواهد شد.

3) پس از عقد قرارداد و رفع اشکالات و ایرادات اولیه ، بایست پنج نسخه کامل برای ما ارسال نمائید. ما یک نسخه از آنرا نزد خود نگه داشته و 4 نسخه دیگر را برای بررسی و تائید به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌کنیم.

4) پس از تأیید محصول توسط “مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” برای امور تولید، تهیه هولوگرام و باقی مراحل با شما تماس خواهیم گرفت.

درباره هولوگرام

هولوگرام

هولوگرام یک نشانه تصویری سه بعدی است که با تکنولوژی لیزر به‌صورت برچسب تولید می‌شود و دارای جلوه‌های بصری منحصر بفرد از نام یا آرم گرافیکی در لایه‌های سه بعدی مختلف می‌باشد. مهمترین ویژگی هولوگرام که باعث شده است به مطمئن ترین برچسب روی کالاها تبدیل شود آن است که این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی‌باشد. لذا هولوگرام به عنوان برچسب اطمینان بر روی کالا می‌تواند بهترین ضامن برای اصالت محصول باشد، به طوری که مصرف کننده با دیدن هولوگرام بر روی کالا، باخیال آسوده اقدام به خرید می‌نماید.

نکات ایمنی هولوگرام ها:

در این نوع هولوگرام برای ایجاد امنیت بیشتر ، شماره سریالی بر روی برچسب به کار گرفته شده است و همچنین متن خاصی را در هنگام کنده شدن از خود به جای می گذارند و به‌صورت طرحی از برچسب جدا شده و بر روی سطح قرار می‌گیرد. پس از دریافت پروانه انتشار یا مجوز تکثیر، نرم افزارها جهت توزیع و نشر در جامعه باید هولوگرام دریافت دارند، مراحل دریافت هولوگرام به شرح ذیل است:

پس از تایید نهایی نرم‌افزار، متقاضی – با در دست داشتن پروانه انتشار و مجوز تکثیر مربوطه – با مراجعه به مراکز تکثیر نرم افزار، جهت تکثیر نرم افزار خود ( حامل های نرم افزاری ) اقدام می نماید.

مراکز تکثیر، اجازه ندارند نرم افزارهایی بدون مجوز رسمی این مرکز را تکثیرنمایند و درصورت تخلف، با آنان طبق آیین نامه مراکز مربوطه برخورد خواهد شد.

متقاضی پس از تکثیر، یک نسخه از اثر تکثیر شده را به همراه نامه اعلام وصول از مرکز تکثیر را به این مرکز تحویل می نماید. پس از تایید تطبیق حامل تکثیر شده با نسخه اولیه و با توجه به شمارگان ( با تایید مسوول بخش) هولوگرام در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

متقاضی موظف است هولوگرام‌ها را بر روی تمام نسخه های تولید شده الصاق نماید. متقاضی باید از هرگونه توزیع و انتشار نسخه های تکثیر شده بدون هولوگرام، خودداری نماید

مراحل گرفتن هولوگرام برای محصولات نرم افزاری:

مراحل اخذ مجوز

مرحله اول:

ثبت نرم افزار در سایت مرکز توسعه فناوری و اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این مرحله توسط تهیه کننده نرم افزار ، مالک نرم افزار یا ناشر نرم افزار قابل انجام میباشد.

مرحله دوم:

صدور شناسنامه نرم افزار و اخذ مجوز نشر نرم افزار ، این مرحله فقط توسط ناشرین دیجیتال که دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشند، قابل انجام است.

مرحله سوم:

دریافت هولوگرام فقط برای محصولاتی که دارای مجوز نشر یا تکثیر داشته باشند امکان پذیر است، این مرحله هم فقط توسط ناشرین دیجیتال که دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشند، قابل انجام است.

تعاریف و اصطلاحات نشر دیجیتال

ناشر دیجیتال : شخص حقيقي يا حقوقي وفق قوانين مربوط با تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، اجازه اشتغال به نشر ديجيتال را دارد. که در اینجا منحصراً مهندسین مشاور یاردم می باشد.

 تولید کننده : هر شخصی که نقش پدید آورنده و یا مالک نرم افزار را ایفا کند تولید کننده اثر شناخته می شود. مالک نرم افزار می تواند شخص پدیدآورنده، کارفرما، سفارش دهنده و یا استخدام کننده باشد.

تهیه کننده (مجری) : تهیه کننده واسط بین مالک(کارفرما) و پدیدآورندگان نرم افزار می باشد. وجود این نقش در تولید یک نرم افزار الزامی نیست و مالک(کارفرما) می تواند این وظیفه را نیز خود بر عهده گیرد. تهیه کننده در حقوق مادی و معنوی نرم افزار حقی ندارد مگر اینکه در متن قرارداد تنظیم شده با مالک(کارفرما) یا پدیدآورندگان نرم افزار به شکل دیگری توافق شده باشد.

برای اینکه شخصیتی تهیه کننده باشد باید شرایط زیر مهیا باشد:
-اول اینکه سرمایه کار توسط او پرداخت شود (این سرمایه ممکن است وام یا کمک بلاعوض یا حتی متعلق به شخص دیگری باشد)
-دوم اینکه پدید آورندگان مستقیماً توسط وی انتخاب و بکارگیری شده یا توسط نماینده او (مانند کارگردان) انتخاب شوند

حامل‌های دیجیتال : تعریف حامل آثار نرم افزاری(دیجیتالی) در این سایت به شرح زیر است:

1-مبتنی بر حامل که آثار نرم افزاری بر روی سی دی، دی وی دی و … ارائه می شود.

2-مبتنی بر خط که آثار تولیدی دیجیتالی بر بستر رسانه های دیجیتالی نظیر خطوط تلفن و شبکه جهانی اینترنت ارائه می شوند.

پروانه انتشار : کلیه نرم افزارهای تولید و یا ترجمه در داخل باید برای توزیع و نشر در جامعه، پروانه انتشار دریافت نمایند و متقاضی برای تکثیر نرم افزار باید پروانه انتشار دریافت نماید. در غیر اینصورت اجازه تکثیر و انتشار نخواهد داشت و در صورت تخلف، مشمول پیگرد قانونی خواهد بود. پروانه های انتشار صادر شده مدت دار بوده و پس از انقضای زمان، بی اعتبار تلقی می شوند.

نکته1 – برای نرم افزارهای تولید داخل، بعد از انقضای زمان پروانه انتشار، با درخواست مجدد مالک امکان صدور پروانه انتشار برای همان ناشر اولیه یا ناشر دیگر وجود دارد مگر آنکه در قرارداد اولیه، مالک کلیه حقوق نشر اثر را به صورت انحصار و با قید زمان نامحدود به ناشر اولیه واگذار کرده باشد که در این صورت پروانه انتشار مجدد تنها برای همان ناشر قابل صدور می باشد.

نکته2 – متقاضیانی که برای گواهی ثبت نرم افزار اقدام می کنند، می توانند به طور همزمان، برای مجوز انتشار نیز درخواست دهند و نیازی به طی مراحل مجدد ندارند.

نکته3 – برای دریافت مجوز انتشار نیازی به ارائه تائیدیه فنی شورای عالی انفورماتیک نمی باشد.

نکته4 – آثار فیلم و موسیقی که در قالب های رایج این نوع آثار – قابل استفاده در دستگاه های پخش خانگی- ارائه می شوند، نرم افزار محسوب نمی شوند و برای دریافت پروانه انتشار باید به سایر معاونتهای مربوطه(معاونتهای وزارت ارشاد) مراجعه نمایند.

نکته5 – برای تکثیر نرم افزارهای داخلی مالک یا ناشر اثر باید جهت دریافت مجوز اقدام نماید. در صورتی که ناشر برای درخواست پروانه انتشار اقدام می نماید باید اجازه مالک مادی اثر را برای تکثیر نرم افزار ارائه نماید.

نکته6- پروانه انتشار هیچگونه حق مالکیت مادی را برای دارنده ی آن ایجاد و یا اثبات نمی کند.

گواهی ثبت
گواهی ثبت نرم‌افزار، سند مالکیت معنوی اثر برای پدید آورنده آن و مالکیت مادی برای دارنده گواهی می باشد. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که پدیدآورنده نرم افزار می باشند، به منظور ثبت حقوق معنوی و مادی نرم افزار خود می توانند درخواست دریافت گواهی ثبت نرم افزار نمایند. هر نرم افزار، فقط یک بار می تواند گواهی ثبت دریافت دارد.حقوق معنوی اثر قابل واگذاری نمی باشد.
برای دریافت گواهی ثبت ارائه تائیدیه فنی شورای عالی انفورماتیک الزامی باشد. آثاری که ترکیب اثر آنها، مجموعه برنامه تولید داخل باشد در صورت دریافت این تاییدیه می تواند گواهی ثبت نیز بگیرد.
لازم به ذکر است حقوق معنوی برای پدید آورندگان کلیه آثار تولید داخل به صورت مشاع بوده و هرگونه نقل و انتقال حقوق مادی نرم افزار نیاز به اجازه تمام افراد ذکر شده در گواهی ثبت دارد. همچنین کلیه اشخاصی که به عنوان مالک در گواهی ذکر شده اند به صورت مشاع در حقوق مادی نرم افزار سهیم خواهند بود مگر آنکه درصد مالکیت معینی برای افراد مشخص کرده باشند.

نمونه ی تصویر روی جلد گواهی ثبت.

مجوز تکثیر

به دلیل ضرورت ساماندهی بازار و نظارت بر توزیع آثار نرم افزاری در کشور، و همچنین عدم تصویب قانون برای ثبت و حمایت از حقوق پدیدآورندگان خارج از کشور، نرم افزارهای خارجی، از جهت محتوایی بررسی شده و فقط «مجوز تکثیر» برای آنها صادر می شود. این نرم افزارها برای تکثیر در مراکز معتبر باید مجوز تکثیر دریافت نمایند. نرم افزارهای خارجی می توانند توسط چندین متقاضی، مجوز تکثیر دریافت نمایند و این مجوز حقی در مورد مالکیت آن نرم افزار ایجاد نمی کند.
نکته: آثار خارجی که توسط تولید کنندگان داخلی ترجمه شده باشد و یا توسعه ای در محتوا یا کارکرد آنها انجام شده باشد، در صورت اثبات ارزشمند بودن ترجمه یا توسعه انجام گرفته شده، امکان دریافت پروانه انتشار تعلق می یابد و تنها مقدار کار ویرایش، توسعه و یا توسعه انجام یافته در داخل مشمول قانون حمایت از پدید آورندگان رایانه ای می شود. لازم به ذکر است توسعه ی انجام یافته، هیچ گونه حق مادی ( اعم از حق انحصاری در زمینه نشر یا عرضه اثر ) نسبت به اصل اثر خارجی برای انجام دهنده ی توسعه ایجاد نمی کند و سایر افراد کماکان می توانند نسبت به انتشار اصل اثر خارجی، ( با رعایت ضوابط مربوطه ) اقدام نمایند.

شرکتهایی که نمایندگی انحصار اثر خارجی را از مالک حقیقی آن دریافت کرده باشند از حق انحصاری برای توسعه، تکثیر و توزیع نرم افزار مربوطه برخوردارند. بدیهی است توزیع آثار خارجی فوق الذکر نیز مشمول قوانین نرم افزار ( طی مراحل بررسی و اخذ مجوز انتشار مربوطه) می باشد

#میثم بایری یار#مهندسین مشاور یاردم#Yardem

Are there problems about taking care of the ideal cardstock writing system? Our essay writers offer up to start with-school methods of you. Get college or university essay offered for sale around the web help on essays